Шрифттин өлчөмү:
А-
А
А+
Түстөр:
А
А
А
Сүрөттөр:
Өчүрүү
Кадимки версия

1985-жылы 1-июлда Ысык-Көл районуна караштуу Сары-Ой айылында туулган;

Жогорку билимдүү.

2003-2008-жылдары Кыргыз мамлекеттик курулуш, транспорт жана архитектура университетинде окуп, Турмуштагы радиоэлектрондук аппаратура адистиги боюнча инженерлик адистикке ээ болгон;

2010-2012-жылдары Ж.Баласагын атындагы Кыргыз Улуттук Университетинде окуп, менеджмент адистигин алган;

    10.02.2008 -25.09.2011-жылдары «Болот» ЖЧКсында коммерциялык директор болуп иштеген;

    2011-жылы Чоң-Сары-Ой айылдык Кеңешинин депутаты болуп шайланган;

    01.08.2011-05.11.2012-жылдары Чоң-Сары-Ой айыл өкмөтүнүн башчысынын орун басары;

    20.12.2012-29.01.2019-жылдары Чоң-Сары-Ой айыл өкмөтүнүн башчысынын милдетин аткаруучу; 

    29.01.2013 -01.04.2015-жылдары Чоң-Сары-Ой айыл өкмөтүнүн  башчысы;

    24.10.2016-20.02.2019-жылдары Ысык-Көл райондук мамлекеттик администрациясынын башчысынын орун басары;                            

    20.02.2019-21.08.2020-жылдары Чоӊ-Сары-Ой айыл өкмөтүнүн башчысы;

    21.08.2020-22.06.2021-жылдары Ысык-Көл райондук мамлекеттик администрациясынын башчысы-аким;

    2021-жылдын ноябрынан тартып Кыргыз Республикасынын Жогорку Кенешинин депутаты.

Үй-бүлөлүү, 2 баланын атасы.